Abelya Turizm
alo-abelya

Doğançay


Doğançay, Arifiye'den sonraki yemyeşil ovanın bitiminde, içinde Sakarya nehrinin aktığı vadinin tam girişinde bulunan, yeşilin tam anlamıyla yerden fışkırdığı, nehirle dağ arasına kurulmuş şirin köyün çıkışında yer alıyor. İki yanı asırlık çınarlarla gölgelenmiş Sakarya nehri, özellikle ilk baharda kabarmış debisiyle, coşkuyla akıyor ve sizlere hoş geldiniz diyor.

Adapazarı'na bağlı bir köy olup, İstanbul'a uzaklığı 200 km.dir. Doğançay Sakarya nehrine dökülmektedir. Yürüyüşümüz orman içerisinden ve patikalardan olacaktır. Yürüyüşümüzün yemek molasını şelaleye ulaştığımız zaman vereceğiz.

Orman bitki çeşitliliği bakımından değişik türler içermekte ve güzel manzaralar oluşmaktadır. Sakarya nehrinin sesi  serinliğinin doldurduğu havayla yürüyüş zevkinizi tatmin edebilir, köy içinden ırmağa kavuşan derenin kaynağına çıkılabilir.

Doğançay Marmara'nın doğusunda yer alır ve Sakarya vadisinin yarattığı hava akımlarının etkisinde önemli bir iklime sahiptir.Meteoroloji raporlarında sıklıkla sözü edilen Marmara Bölgesi hava tahmini sanki Doğançay için yapılmış gibidir. 'Marmara Bölgesi parçalı bulutlu doğusu yağışlı.)

Tahmini varış süresi: 2.5 saat..

Hareket yer ve saatleri:

07.00 Incirli Çarşı Mağ. Önü
07.30 Taksim AKM Önü
08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü.

FİYAT: (Ulaşım, kahvaltı- poğaça- 2 adet-, kek ve çay, öğle yemeği- sucuk barbeku, kola, fanta, kozde biber, domates ve gofret-, Abelya Tour profesyonel rehberlik hizmetleri dahildir)

  • air11
  • air22