Abelya Turizm
alo-abelya

ÖrnekköyKaradeniz'in ardına düşen ormanlar ile İç Anadolu'yu birbirinden ayıran bu bölgede, Anadolu'yu doğudan batıya kateden sıradağlar silsilesine ait dağlarının batısında, İzmit'I kuşbakışı seyreden Kartepe'nin arkasındaki vadilerin ortasında hayatın her zerresinin sonsuz bir ufku olduğunu anlayacaksınız.

Örnekköy, Karadeniz'in sıcak insanlarını barındıran ve İzmit’e bağlı olan küçük bir köyümüzdür. Doğası, yeşili, kanyonu ve de insanları ile bir bütün oluşturmuş. Biz bu güzellikleri saklandıkları yerden çıkardık ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.Tabi kabul ederseniz…?

Yürüyüşümüz, köyün sonundaki yol ağzından başlıyor ve bizi küçük bir keçi yolu karşılıyor nazlı bir şekilde. Bu yol bizi kıvrılarak serin derenin bir kolu olan Karpuzdere’ye ulaştırıyor. Derenin kenarında soluklandıktan sonra suyun yanında bulunan patikalardan gecerken küçük bir şelale ile karsılasıyor ve kısa bir molanın ardından bugunkü yürüyüşün en zor bolumune geciyoruz zor ama bir o kadar da guzel olan bu yolun sonunda öğle yemeğimizi dere kenarında yiyip biraz da dinlendikten sonra tünelden gecerek yolumuza devam ediyoruz.Yürüyüşümüz Kız Kulesi  Alabalık tesislerinde sonlanıyor.Eger istenirse akşam dönüşte alabalık yenilebilir.

Yürüyüş esnasında farklı güzellikler ve sürprizler bizleri bekliyor…

Hareket yer ve saatleri:

06.30 Incirli Çarşı Mağ. Önü
07.00 Taksim AKM Önü
07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü.

FİYAT: (Ulaşım, köy kahvaltısı, öğle yemeği- sucuk barbekü-, Abelya Tour profesyonel rehberlik hizmetleri dahildir)

 

  • air11
  • air22